Co pomaga w rzucaniu palenia – aktywność fizyczna.b

Jeśli chcesz rzucić i zastanawiasz się co może Ci pomóc  to na pewno dobrym kierunkiem dla poszukiwań jest sport. Aktywność fizyczna w pełnym spektrum wpływa na uruchomienie oraz wzmocnienie mechanizmów wspomagających zerwanie z nałogiem palenia papierosów. Jeśli nie wiesz jaki sport mógłbyś uprawiać, i do tego chciałbyś aby pieniądze które wydasz nie przewyższały kosztu Twojego nałogu, przeczytaj poniższe trzy propozycje na zagospodarowanie czasu celem wzmocnienia organizmu oraz silnej woli.

Najważniejsze pozytywne efekty związane z uprawianiem sportu.

Aby dokładnie okreslić podstawowe czynniki płynące bezpośrednio z aktywności fizycznej, a które mają znaczenie w rzucaniu palenia to zapewne dotlenienie, nawodnienie organizmu oraz na samym końcu regulacja procesów metabolicznych i łaknienia. W rozwinieciu można o każdym z nich napisać kilka słów. Tlen i jego ilość jaką możesz przyjąć podczas uprawiania sportu (w szczególności na świeżym powietrzu), daje Ci lepsze samopoczucie oraz przyśpiesza procesy oczyszczania organizmu. Regularnie zażywając sportu, nauczysz się oddychać głęboko przeciwdziałając spłyconemu od nikotyny i dymu papierosowego oddechowi. Dodatkowo będziesz stymulował organizm i jego układy do oczyczaszczania celem podniesienia wydolności oraz siły. Czynnk drugi z wymienionych czyli lepsze nawodnienie związany jest ze spożywaniem większej niż przeciętnie ilości płynów. Dobrze jest zupełnie zrezygnować na tym etapie z alkoholu oraz kawy – na rzecz wody i soków (uwaga na soki jeśli masz problem z wagą). Nie musi to być kompletne zerwanie z używkami, ale na początku rzucania bardzo dobrze zrobić sobie przerwę, wspomaga to regenerację organizmu, daje lepszą wydajność wysiłku (lepiej zniesiesz zmęczenie po pierwszych treningach). Co do wspomanianej kawy, jeśli nie jesteś w stanie odstawić kawy zrób tak aby nie pić w dni treningowe, bądź nie robić tego przed bądź tuż po planowanym wysiłku. Ostatni czynnik to metabolizm i jest on wziązany z potrzebą zaspokojenia mechanizmu „chęci zapalenia” innym podobnym. Bardzo często rzucanie palenia powoduje silne napady głodu, prowadząc do obżerania się. Sport zniweluje taki efekt, a jeśli apetetyt będzie ponadprzeciętny to i tak wysiłek fizyczny sprawi, że nie przytyjesz a będziesz miał więcej energii na treningu.

Jak rzucić palenie – bieganie.

Pierwszą propozycją jest bieganie, ze względu na koszty/potrzebne środki wymagany jest czas, szczere chęci oraz odpowiednie obuwie. Z wydatkowego punktu widzenia bieganie nie wymaga wielkich nakładów pieniężnych jednorazowo zapewne zainwestujesz w buty do biegania ok 150 PLN, dres / ew. napoje energetyczne, które dobrze nadają się do gaszenia pragnienia w trakcie wysiłku. Po treningu warto pić wodę mineralną dobrej jakości oraz zażywać suplement diety bogaty w magnez (Mg) zazwyczaj z dodatkiem wit B6, oraz witaminę C. Jeśli będziesz uważał na to aby robić za każdym razem rozgrzewkę oraz aby trzymać trym treningowy przynajmniej dwa razy w tygodniu efekt w postaci chęci palenia odejdzie w niepamięć.

Jak rzucić palenie – tenis stołowy.

Kolejna propozycja ekonomicznego sportu dla rzucających palenie papierosów to tenis stołowy, tutaj podobnie jak w przypadku biegania – inwestycja w sprzęt dotyczy stroju oraz rakietki, która dla początkującego może kosztować do 120 PLN, jeśli nie grałeś dużo wcześniej dobrym rozwiążaniem dla Ciebie będzię okładzina typu „czop” daje dużą kontrolę nad piłeczką i łatwo nauczyć się dzięki niej grać skutecznie. Wciągająć się w tą dyscyplinę sportu, masz gwarancję niskiego kosztu oraz dużej satysfakcji – pozatym Twoje myśli będą skupione wokół stołu i piłeczki a nie papierosowej paczki.

Jak rzucić palenie papierosów – rower.

Kolejną dostępną dla niemalże wszystkich opcją jest jazda na roweże, ścieżki rowerowe są dzisiaj niemal wszędzie w miastach, a dla mieszkających w terenach podmiejskich plenery stanowią doskonały tor rowerowy, na którym można spędzać niezliczone godziny koncentrując się na przyjemności z jazdy. Jeśli do jazdy na rowerze dodasz intensywność , możesz liczyć na dobry efekt wsparcia dla procesu palenia.  Jazda na rowerze, odbywa się na świerzym powietrzu dostarczająć dużą dawkę tlenową, a wsiłek będzie stymulował wymianę płynów w organizmie.

2 komentarze

  1. Pingback: 5 kroków jak rzucić palenie | Rzucanie palenia, jak rzucić palenie i skutecznie zwalczyć nałóg.

  2. Wlasnie spalilem mojego ostatniego papierosa!mam nadzieje ze dam rade!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *