Dlaczego facet powinien rzucić palenie?

palenie papierosy impotencja facet zdrowieRzucanie palenia papierosów może wiązać się z trudnościami. Można jednak przekuć fakt zerwania z nałogiem na wiele pozytywnych aspektów, kulturowych, osobowości a także płci. W przypadku mężczyzn palenie papierosów ma wiele negatywnych aspektów i sprawia, że facet oddala się od cech jakie składają się na pozytywne wyobrażenia kobiet i społeczeństwa. Po pierwsze palenie tytoniu wiąże się ze spadkiem ogólnej sprawności fizycznej i wydolności organizmu, oczywiście przekłada się to również na sprawność w sypialni…

Palenie papierosów sprzyja impotencji

Papierosy maja wpływ na ciśnienie oraz wydolność krążeniową, jak wiadomo krew musi dopływać do wszystkich organów… Około 115 tys. Polaków w wieku 30-49 lat cierpi na impotencję wywołaną paleniem tytoniu. Prawdopodobnie ta liczba jest zaniżona, ponieważ nie uwzglednia przypadków impotencji u byłych palaczy. To schorzenie dotyka w przybliżeniu 1 na 10 mężczyzn w wieku 21-75 lat, czyli około 1,25 mln osób w samej tylko Polsce. Palenie papierosów przez panów w wieku 30-49 lat zwiększa ryzyko tej przypadłości o około 54 proc. Spośród innych czynników ryzyka należy wymienić cukrzycę, wysokie stężenie cholesterolu we krwi i przyjmowanie leków przeciwko nadciśnieniu.

Palenie obniża sprawność fizyczną

Wyniki badań wskazują, że palenie  papierosów powoduje osłabienie sprawności porównywalne z pięcioletnim okresem starzenia się organizmu. Można więc stwierdzić, że np. 50-letni mężczyzna palących papierosy posiada sprawność fizyczną 55-letniego, niepalącego. Analiza wpływu alkoholu na sprawność fizyczna wykazała, że konsumpcja taka jest porównywalna z 2-3 letnim okresem starzenia się ustroju.

Palenie papierosów ma wpływ na wygląd i zapach

To truizm ale wiele osób wypiera go ze swojej świadomości – palenie papierosów sprawia, że starzejemy się szybciej a do tego tracimy męską świeżość i możliwość robienia wrażenia na kobietach markowymi perfumami;) Zapewne śniada cera oraz pożółkłe paznokcie nie poprawiają wizerunku palącego faceta.

Milionerzy nie palą papierosów

Wyobraź sobie, że jesteś szefem potężnej i prężnie rozwijającej się firmy, której dzisiejszą pozycję na rynku okupiłeś wieloletnią pracą, wielotysięcznymi inwestycjami. A teraz pomyśl, że w sprawach dotyczących twojego macierzystego przedsiębiorstwa  ktoś próbuje narzucić ci swoje zdanie. Jest na tyle arogancki, że pojawia się kilka razy na godzinę, wydaje rozkazy, a gdy ich nie spełniasz, zasypuje cię e-mailami i telefonami. Jego głos ciągle cię rozprasza i uniemożliwia zebranie myśli. Wizja, którą przed tobą roztoczyłam, wbrew pozorom nie jest aż tak abstrakcyjna, jak się wydaje. Wystarczy tylko w miejsce natrętnego inwestora podstawić głód nikotynowy. Czy zatem nałóg nikotynowy nie będzie miał wpływu na zasobność portfela?

Badania psychologiczne potwierdziły, jak bardzo nasz wygląd, kondycja fizyczna i stosunek do własnego zdrowia, wpływają na odbiór przez innych. Większym zaufaniem instynktownie obdarzymy osoby zadbane i uśmiechnięte, niż te zalatujące fabryką tytoniu i szczerzące się pożółkłym garniturem zębów. Widok starszego pana z brzuszkiem i cygarem nie kojarzy się z biznesmenem XXI wieku.  To już zamierzchła przeszłość. Dziś milionerzy to bardzo często młodzi ludzie, dbający o zdrowie, uprawiający sport i unikający nałogów. Niepalący szef wysyła otoczeniu sygnał – jestem wiarygodny, pozbawiony kompleksów, niezależny. Z kolei pracownik, któremu pracodawca pomógł uwolnić się od nałogu, to większa lojalność, poprawa wizerunku firmy, a przede wszystkim obustronne zadowolenie.

Na podstawie: http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/problemy-z-seksem/palenie-sprzyja-impotencji_35022.html oraz http://www.allen-carr.pl/artykuly/89-milionerzy-nie-pala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *