Jak uniknąć nałogu?

Wielu z nas pali dla „smaku”, przy kawie, na imprezach, w miejscach, które relaksują i odprężają. Palą nasi znajomi, więc dlaczego my nie możemy pociągnąć sobie dymka? Jak zatem uniknąć nałogu? Czy jest to możliwe przebywając z osobami, które palą nałogowo? Wkraczanie na ścieżkę palacza jest cienką linią pomiędzy paleniem dla poczucia swobody a paleniem nałogowym. Jest to dość złożony problem. Zazwyczaj więcej osób, które w domu nie miały do czynieni a dymem tytoniowym ma mniejsze szanse na to aby się uzależnić. Dzieci palaczy zawsze będą czuć większą pokusę. Jednak nie jest to reguła.

Musisz wiedzieć, że palenie tytoniu do niczego nie prowadzi.

1.Palenie tytoniu jest drogie, a skutki chorobowe i ich leczenie to ból i zdecydowane nadszarpnięcie budżetu.

2.Palenie papierosów to przejaw manifestacji przeciw różnym aspektom w społeczeństwie. Jednak czy papieros aż ta bardzo pokazuje nasz bunt?

3.Nie bądź wyalienowany. Palenie w miejscach publicznych jest zabronione a palacze zawsze muszą szukać odosobnionych kątów.

4.Czy aby na pewno chcesz aby Twoim zapachem był tytoń? Zdecydowanie lepszym wyjściem są perfumy 🙂

5.Codzienność z papierosem jest mecząca. Zimą musisz palić na zewnątrz, drżąc z zimna, a ran budzi Cię posucha w gardle i w ustach (fuj…)

To tylko kilka pytań na które możesz sobie odpowiedzieć. Lepiej zastanowić się zanim będzie za późno, bo rzucanie palenia jest bardzo ciężkie i żmudne.

Jeden komentarz

  1. Palenie to okropny nałóg.Doświadczyłam na sobie paliłam prawie 2 paczki dziennie od 25 lat, wiem jak trudno jest zaprzestać.Jeżeli nie ma silnej woli nie pomogą żadne tabletki,gumy nicoret.Rozpoczęłam kurację po raz drugi.Mam nadzieję,że tym razem mi się powiedzie? Dziś właśnie mija 15 dni bez papierosa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *