Ograniczanie i rzucanie palenia

Rzucenie palenia przynosi zarówno natychmiastowe, jak i długoterminowe korzyści. Na rzucenie palenia nie jest nigdy za późno. Udowodniono nawet, iż osoby, cierpiące na nowotwór płuc, które rzuciły palenie, osiągają lepsze wyniki w leczeniu od osób, które wciąż palą.

Pozytywne skutki odstawienia tytoniu można poczuć od razu. Ciśnienie krwi i tętno obniżają się, a krążenie krwi w kończynach ulega poprawie. W ciągu kilku dni system odpornościowy zaczyna się odradzać, lepiej zwalczając przeziębienia i wirusy. Po roku niepalenia, ryzyko choroby wieńcowej spada o połowę.
Ponadto, korzyści z rzucenia palenia jest o wiele więcej. Wystarczy zaledwie kilka dni, by węch i smak powróciły do normy. W ciągu paru tygodni ustąpi przykry zapach papierosów, który przywiera do ubrań, mebli i oddechu. Nie należy również zapominać, że palenie przyspiesza proces starzenia skóry, a więc rzucenie nałogu pozwoli Ci wyglądać młodziej!

Sposoby na rzucenie palenia.

Jest wiele sposobów, które mogą sprawić by rzucenie palenia było łatwiejsze. Należy zacząć od pozytywnego myślenia i zastanowienia się jak, rzucenie palenia pomoże szybciej osiągnąć sukces. Należy również sporządzić listę powodów, dla których człowiek pali i dlaczego powinien rzucić.
Rzucenie palenia może być trudne z uwagi na fakt, iż wyroby tytoniowe są silnie uzależniające, a palenie papierosów stało się rutyną dnia codziennego dla większości palaczy. Nie wolno jednak zapominać, że milionom ludzi udało się rzucić palenie, więc i Tobie się uda. Jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy w rzuceniu palenia, zwróć się do swojego lekarza rodzinnego i zapytaj o kluby osób rzucających palenie czy o środki zastępujące nikotynę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *