Palisz papierosy? Sprawdź, jak twoja uroda idzie z dymem

Palenie tytoniu powoduje…

Często to słyszymy lub czytamy. Następie zaczyna się długa lista poważnych chorób. Wszyscy znają je na pamięć. Mało kto jednak wspomina, że papierosy niszczą nie tylko zdrowie ale i urodę. W jaki sposób? Dziś odsłaniamy brzydką stronę palenia.

co palenie robi z urodą

Palenie papierosów a rzęsy i włosy
Papierosy doprowadzają nie tylko do wysuszenia skóry, ale również osłabiają cebulki włosów i rzęs. To sprawia, że pochewka włosa nie jest w stanie utrzymać cebulki i włos wypada. Jeden? Niestety: mówimy o całych garściach włosów i drastycznym przerzedzeniu rzęs, które niegdyś mogły nawet rosnąć dłuższe i grubsze, ale niestety z powodu palenia papierosów nigdy nie będą dostatecznie odżywione.
Jak dbać o rzęsy i włosy osoby palącej?
Do niedawna kobiety nie miały jak obronić rzęs przed szkodliwą nikotyną. Obecnie pojawił się kosmetyk, który jest w stanie je zregenerować: jest nim odżywka do rzęs. Regularnie stosowana będzie bardzo pomocna w poprawie wyglądu i gęstości włosków. Odżywka do rzęs jest w stanie znacznie je wydłużyć i przyspieszyć ich wzrost. Włosy palacza można wzmocnić stosując regularnie naturalne olejki i robiąc olejowanie włosów. Niestety – zapachu dymu tytoniowego i toksyn z włosów nie da się w pełni usunąć.
Palenie papierosów a skóra
Największym wrogiem skóry są wolne rodniki. Podczas palenia dostają się one do organizmu i rozpoczynają zmasowany atak. Witamina A i E zdają się nie mieć szans z tak potężną armią wolnych rodników. Papierosy zatykają pory, wysuszają skórę i zaburzają jej naturalne pH, a także znacznie przyczyniają się do powstawania zmarszczek: niszczą włókna łączne skóry, czyli kolagen i elastynę.
Jak dbać o skórę osoby palącej?
Cera palaczy ma zwiększoną skłonność do przesuszania się i wiotczenia. Należy zapewnić jej stałą dawkę nawilżenia i stosować kremy z antyutleniaczami (witamina C, E, A),dobrze jest również przyjmować je wraz z pokarmem. Ponieważ palenie papierosów naraża dodatkowo cerę na promieniowanie słoneczne – warto sięgać po kremy z filtrami ochronnymi. Palacze powinni też regularnie złuszczać skórę, czyli sięgać po peelingi lub (najlepiej) poddać się zabiegowi mezoterapii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *