Postanowienie noworoczne – rzucanie palenia.

A Ty! – masz już postanowienie noworoczne ?

Jeśli nie to przyłącz się do akcji rzucanie palenia, zapewne rozwiąże to problem postanowienia noworocznego. A może tym razem w dodatku się uda?  Jeśli nie masz wiary w siebie możesz skorzystac z tekstu, który zawiera w sobie motywację do rzucenia nałogu.

Jak rzucić palenie?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, większość z nich nie jest w stanie zerwać z nałogiem bez pomocy z zewnątrz. Mam tu na myśli kształtowanie świadomości, walkę z nałogowymi wymówkami, wsparcie w utrzymaniu decyzji w mocy. Najczęściej palacze osczukują samych siebie, tworząc na własne (nałogu) potrzeby wiele wymówek. Jeśli to zrozumiesz, jesteś kilka kroków bliżej wolności i życia bez nałogu tytoniowego. Czy inne nałogi mają podobną mechanikę oraz tworzą analogiczne schematy myślowe ? Oczywiście, że tak! I tutaj ważna uwaga, aby nie kompensować zerwania z jednym nałogiem na poczet innego.

Zrozum jak palenie wpływa na Ciebie.

Musisz zdać sobie sprawę z faktycznych skutków działania papierosów i dymu papierosowego na Twój organizm. Mogę Ci podpowiedzieć, że nawet po miesiącu od rzucenia palenia można odczuwać skutki charakterystyczne dla osób palących, w szczególności gdy przebywamy w miejscach chętnie odwiedzanych przez palaczy. To prawda, że istnieje zasada aby nie bać się konfrontacji z sytuacjami kiedy zazwyczaj sięgaliśmy po papierosa, ale należy wystrzegać się miejsc gdzie jesteśmy skazani na bierne wdychanie dymu papierosowego. Jeśli nie palisz dbaj abyś nie musiał nadal kontaktować swojego organizmu.

Papierosy sprawiają, że śmierdzisz, Twoje ubranie jest przesiąknięte, dłonie, oddech jest intensywnie przesiąknięty odorem spalanego tytoniu.

Twój oddech jest płytki, oskrzela okrywają się wydzieliną, która jest zazwyczaj odkszuszana przez palaczy z głośnym kaszlem. Płuca ociekają substancjami smolistymi.

Skóra, paznokcie i cała cera stają się matowe, pożółkłe, zniszczone.

Twoje zachowanie staje się irracjonalne, jesteś w stanie zdecydować się na samotny rajd do sklepu nocnego z powodu paczki papierosów, potrafisz wychodzić na deszcz, mróz, wiatr aby zapalić papierosa. Zastanów się;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *