Preparaty i elementy wspomagające rzucanie palenia

Świeży i zdrowy liść - czujesz to?

Zazwyczaj podczas gdy decydujemy się zerwać z nałogiem chcemy zapewnić sobie wszystko co tylko jest potrzebne aby się wspomóc w działaniach. Wielokrotnie już powtarzałem na kartach tego bloga o podstawowych zasadach odnośnie nawyków podczas rzucania palenia – do najważniejszych należą: odpowiednia dieta, picie odpowiedniej ilości płynów (ale takich nawadniających, nie kawy i nie RedBulla 😉 oraz aktywność fizyczną. Jeśli postawisz na wymienione zasady masz dużo większą szansę pożegnania się z papierosami na dłużej. Aby nie być gołosłownym:

=> odpowiednia dieta – da ci przemianę materii, oraz sprawi, że będziesz w dobrej kondycji, twoje ciało zacznie odkrywać wszystkie naturalne zapotrzebowania na substancje odżywcze, witaminy i mikroelementy

Jesteśmy nauczeni spożywać wszystko oczami, nauczyliśmy się, że smaczne jedzenie dobrze wygląda a zapominamy, że jedzenie należy wąchać i smakować – jeśli śmieszą cię te stwierdzenia to zastanów się jeszcze raz i … zjedz reklamę hamburgera z gazety 😉

=> odpowiednia ilość płynów – to konieczność aby proces naturalnego oczyszczania organizmu przebiegał skutecznie i szybko, to jest jak wynurzanie się z głębin i odchłani nałogu

Kiedy palimy nasz organizm do słownie wędzi się i wysycha, stajemy się makrelą w holenderskiej zadymionej szopie, nasze komórki stają się toksycznie wysycone substancjami szkodliwymi. Aby się oczyścić musisz pić – wodę, względnie soki (uwaga na cukier;) lub herbaty.

=> ruch i aktywność fizyczna – wspomaga metabolizm, oraz przyspiesza regenerację i obieg materii, kiedy się pocisz musisz pić, kiedy się pocisz usuwasz wiele toksyn oraz sprawiasz, że organizm się oczyszcza, ponadto kiedy się zmęczysz to produkujesz hormony szczęścia – które zapewnią Ci dobry nastrój i pokażą zalety bycia wolnym od nałogów .

Ponadto jeśli jesteś w pierwszych dniach rzucania nałogu mogą się pojawić nieprzyjemne efekty jak ból gardła (związany z pojawieniem się zwiększonego rozwoju drobnoustrojów, które ginęły w dymie papierosowym), kaszel (związany z oczyszczaniem). Dlatego warto postawić na suplementy diety, typu witaminy, kompleks magnezu (zazwyczaj sprzedawany jako MgB6 – wit. b6 wspomaga jego wchłanianie do ustroju). Możesz również zakupić witaminkę a+e, która rozgryzana sprawi, że gardło i przełyk będą chronione i kojone od negatywnych efektów.

Jeśli artykuł ten choć trochę stanowi dla Ciebie zachętę do pozbycia się naprawdę ohydnego i przy tym podstępnego nałogu to będzie mi bardzo miło otrzymać komentarz 😉 Pomyśl, czym jest dla Ciebie zdrowie i dobre samopoczucie i spraw by rzeczy się działy – twój organizm wie lepiej niż Ty i nałóg!

2 komentarze

  1. Pisze się „ohydnego”. Wpisy na stronce bardzo się przydają do rzucania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *