Rzuć palenie w ciągu godziny – hipnoterapia

rzucanie palenia hipnoterapia w godzinęW dzisiejszym wpisie metoda rzucania palenia oparta o hipnoterapię, czyli metodę podświadomego oddziaływania na nasze myśli. To może być sposób dla tych co boją się racjonalnie rozważać za i przeciw. Nie wnikając w powody, dla których mamy tak dużo siły do skutecznego okłamywania samych siebie podaję sposób na połączenie motywacji do rzucenia palenia papierosów z relaksującym transem, który skierowuje myśli na odpowiednie tory.

Efektywność stosowania hipnozy od dawna stosowanej we wspomaganiu leczenia nałogu palenia zależy w dużym stopniu od doświadczenia terapeuty, jak zresztą w każdej formie psychoterapii. Autorzy podają bardzo rozbieżne liczby od kilkunastu procent do 70%. Od wielu lat wykorzystuję hipnozę w terapii nałogu palenia. Niekiedy można uzyskać bardzo spektakularne efekty. Swego czasu, kilkanaście lat temu ekipa telewizyjna robiła ze mną materiał na temat odzwyczajania się od palenia przy pomocy hipnozy. Do zademonstrowania techniki pracy z braku pacjentów poproszono kierowcę ekipy, nałogowego palacza, który nie miał najmniejszego zamiaru rezygnować z palenia. Mimo, że sposób pracy zademonstrowany został bardzo pobieżnie tylko do celów nagrania palący przestał palić i z tego, co wiem do dzisiaj nie pali.

Około 44% palących podejmuje poważne próby odzwyczajenia się od palenia bez żadnej pomocy jednak tylko około 4-7% kończy takie próby sukcesem tzn. pozostają w abstynencji przynajmniej rok czasu. Stosowanie terapii zastępczej zdecydowanie poprawia ten wynik do około 25%. Nieco większą efektywność oferują wspomniane leki przepisywane przez lekarza, między 30-35%. Tak, więc co najwyżej jedna trzecia dobrze zmotywowanych palących przestaje palić przy pomocy wspomagania farmakologicznego. Palący najczęściej podejmują wiele prób rzucania palenia (około 6 poważnych prób) zanim przestaną palić na dobre.
Metody psychologiczne głównie różne formy terapii poznawczo-behawioralnej dają nieco lepszy efekt (około 45-50%) jednak wymagają sporego i systematycznego zaangażowania klienta w proces leczenia.

Z powyżej przytoczonych informacji wynika, że należy stosować wszystkie dostępne metody rozpoczynając od terapii zastępczej i w przypadku braku efektów kontynuować próby przy pomocy innych środków i metod, również hipnozy. Nie istnieje jakaś najlepsza metoda. Są osoby, które dobrze reagują na terapię zastępczą (plastry, gumy, pastylki) na Zyban czy Champix, a także pokaźna grupa osób dobrze reaguje na hipnozę zwłaszcza, że jest to leczenie dość krótkie (1-2 zabiegi) i całkowicie bezpieczne bez żadnych objawów ubocznych.

Rzuć palenie w ciągu godziny cz.1

[youtube bWpqwOZP4aA]

Rzuć palenie w ciągu godziny cz.2

[youtube pEHkxQUGWFY]

Rzuć palenie w ciągu godziny cz.3

[youtube M5g5-5P-aEk]

Rzuć palenie w ciągu godziny cz.4

[youtube OckYSDgZlPs]

Rzuć palenie w ciągu godziny cz.5

[youtube ceOwRp9xMX8]

3 komentarze

  1. Witam,
    oglądałem hipnozę i rzuciłem palenie – to naprawdę działa ale pod warunkiem, że ktoś chce rzucić to świństwo i dostosuje się do wskazówek jakie są przekazywane podczas seansu. Susan mówi podczas hipnozy że jeśli zachce ci się palić to wystarczy głęboki oddech – przetestowałem to na sobie i DZIAŁA 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *