Skutki palenia

Palenie papierosów powoduje niezliczoną ilość negatywnych skutków, patrząc zarówno z punktu widzenia zdrowia palacza jak i z finansowego aspektu bycia palaczem. Poniżej zebrałem kilka najciekawszych prawd związanych z wpływem palenia na Twoje zdrowie, moja rada: przeczytaj, przemyśl i dowiedz się jak rzucić palenie papierosów!

Co 17 minut jedna osoba w Unii Europejskiej umiera z powodu biernego palenia w miejscu pracy. Rocznie bierne palenie zabija ponad 79 tys. mieszkańców UE.

Istnieje długa lista chorób, na które codziennie dobrowolnie skazują się palacze. Są to: nowotwory złośliwe, udar mózgu, zawał serca, rozedma płuc, choroby żołądka i dwunastnicy, częste infekcje górnych dróg oddechowych a także mniejsza potencja seksualna i płodność oraz wiele innych.

Palenie papierosów sprzyja występowaniu impotencji, zwiększając ryzyko tej choroby o ok. 54% u mężczyzn w wieku 30-49 lat. Spośród innych czynników ryzyka impotencji można wymienić cukrzycę, wysokie stężenie cholesterolu we krwi i przyjmowanie leków przeciwnadciśnieniowych. Jednakże aż 115 tys. Polaków w wieku 30-49 lat cierpi na impotencję wywołaną właśnie paleniem tytoniu!

Paląc papierosy szybciej się zestarzejesz. Zwiększasz prawdopodobieństwo wystąpienia wcześniejszej menopauzy i osteoporozy. Twoja skóra szybciej się zestarzeje i pokryje zmarszczkami. Proces ten może się zacząć już w wieku 30 lat. Twoje zęby pokryją się kamieniem, palce i skóra będą żółte, a oddech nieświeży. Najlepsze perfumy nie zabiją zapachu tytoniu.

Zapraszam do przyłączenia się do inicjatywy, redaktor „Rzucanie palenia” – Michał Kowalski

2 komentarze

  1. Pingback: Postanowienie noworoczne 2010 - rzuć palenie papierosów | Rzucanie palenia, jak rzucić palenie i skutecznie zwalczyć nałóg.

  2. Ciężko przekonać palących mówiąc o skutkach palenia papierosów. Ludzie są głusi. Sami muszą to zrozumieć. To musi wypływać od nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *