Skutki palenia

Palenie papierosów powoduje niezliczoną ilość negatywnych skutków, patrząc zarówno z punktu widzenia zdrowia palacza jak i z finansowego aspektu bycia palaczem. Poniżej zebrałem kilka najciekawszych prawd związanych z wpływem palenia na Twoje zdrowie, moja rada: przeczytaj, przemyśl i dowiedz się jak rzucić palenie papierosów!

Co 17 minut jedna osoba w Unii Europejskiej umiera z powodu biernego palenia w miejscu pracy. Rocznie bierne palenie zabija ponad 79 tys. mieszkańców UE.

Istnieje długa lista chorób, na które codziennie dobrowolnie skazują się palacze. Są to: nowotwory złośliwe, udar mózgu, zawał serca, rozedma płuc, choroby żołądka i dwunastnicy, częste infekcje górnych dróg oddechowych a także mniejsza potencja seksualna i płodność oraz wiele innych.

Palenie papierosów sprzyja występowaniu impotencji, zwiększając ryzyko tej choroby o ok. 54% u mężczyzn w wieku 30-49 lat. Spośród innych czynników ryzyka impotencji można wymienić cukrzycę, wysokie stężenie cholesterolu we krwi i przyjmowanie leków przeciwnadciśnieniowych. Jednakże aż 115 tys. Polaków w wieku 30-49 lat cierpi na impotencję wywołaną właśnie paleniem tytoniu!

Paląc papierosy szybciej się zestarzejesz. Zwiększasz prawdopodobieństwo wystąpienia wcześniejszej menopauzy i osteoporozy. Twoja skóra szybciej się zestarzeje i pokryje zmarszczkami. Proces ten może się zacząć już w wieku 30 lat. Twoje zęby pokryją się kamieniem, palce i skóra będą żółte, a oddech nieświeży. Najlepsze perfumy nie zabiją zapachu tytoniu.

Zapraszam do przyłączenia się do inicjatywy, redaktor „Rzucanie palenia” – Michał Kowalski

2 Comments

  1. Pingback: Postanowienie noworoczne 2010 - rzuć palenie papierosów | Rzucanie palenia, jak rzucić palenie i skutecznie zwalczyć nałóg.

  2. Ciężko przekonać palących mówiąc o skutkach palenia papierosów. Ludzie są głusi. Sami muszą to zrozumieć. To musi wypływać od nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *