Światowy Dzień Bez Papierosa

Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa (ang: World No Tobacco Day). Jest on organizowany od 1987 roku przez Światową Organizację Zdrowia WHO, aby zwrócić uwagę na szkodliwość jaką powoduje palenie tytoniu.

Z okazji tego dnia organizowane są obchody, różne manifestacje przeciwników palenia oraz osób, którym udało się je rzucić.
Polska również zwraca uwagę na palenie papierosów co mogliśmy obserwować wczoraj w stolicy.

ze strony http://www.ci.huntington-beach.ca.us

W 2010 roku Światowy Dzień Bez Tytoniu przebiegał pod hasłem „Płeć a tytoń”. W Warszawie, w godzinach 13:00 – 18:00, odbył się festyn zdrowotny (Skwer Hoovera, ul. Krakowskie Przedmieście). Festyn Rozpoczął się przemarszem spod pomnika Kopernika pod Dom Polonii na Skwerze Hoovera. Na festynie można było zasięgnąć rady specjalistów jak rzucić palenie, bezpłatnie zbadać ilość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, zmierzyć poziom cholesterolu i ciśnienie tętnicze krwi. Festyn uświetniły występy artystyczne. Po Warszawie krążył zabytkowy tramwaj, w którym palacze chcący rzucić palenie mogli, podobnie jak na festynie, przebadać się za darmo i wysłuchać porad na temat rzucania palenia.

Tak zabawa bez papierosa wyglądała w Warszawie, a jak Ty i Twoje miasto obchodziliście ten wspaniały dzień?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *