Zerwać z nałogiem

Jak zerwać z nałogiem raz na zawsze ?

Rzucanie palenia, oglądanie telewizji, objadanie się, nadużywanie alkoholu …, wszystko to nałogi, jeśli nie jesteś w stanie kontrolować natężenia czasu jaki przeznaczasz na wymienione czynności.

Nałogi wiążą się z przyjemnością, oraz najczęściej prowadzą do negatywnych skutków w sferze psychicznej oraz fizycznej. Jeśli tego nie zrozumiesz nie będziesz w stanie argumentować swoich postanowień oraz motywować poczynań w praktyce – dowiedz się jak wpływają na Ciebie nałogi.

Palenie tytoniu niesie za sobą na przykład nieprzyjemny zapach, obniżenie sprawności fizycznej, ogranicza wolność oraz umieszcza w psychice fałszywe ścieżki motywacji.

3 komentarze

  1. Pingback: Rzucanie palenia - postanowienie noworoczne | Blog Moderowany SEO-SOS

  2. jak rzucić palenie

  3. Artykuł interesujący i pouczający.Paliłam prze 25 lat więc wiem co znaczy zmagać się z nałogiem.Rzucałam palenie kilkakrotnie z mizernym skutkiem.Teraz wreszcie nie palę ponad pół roku i czuję się wolna.Cieszę się,że nie myślę o papierosach.Było bardzo trudno ale warto zadać sobie trud.Nałogowcem będę zawsze,ale nie praktykujacą i to jest istotą sprawy.Teraz rzadko zaglądam na podobne tematy gdyż jestem wolna i pachnąca. Podobno czym więcej się mówi na temat palenia,tym bardziej człowiek się „nakręca” i trudno jest rzucić.Wiem to z własnego doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *