Zespół uzależnienia od nikotyny książka

Zespół uzależnienia od nikotyny - książkaChcąc być na bieżąco i dostarczać naszym czytelnikom informacje na temat walki z uzależnieniem oraz jego skutkami dodajemy w naszym serwisie nową kategorię, w której znajdą się prezentacje najciekawszych książek specjalistycznych i poradnikowych z zakresu uzależnienia od nikotyny. Cykl rozpoczyna prezentacja książki wydawnictwa Continuo zatytułowanej „Zespół uzależnienia od nikotyny”, będącej bardzo wyczerpującą i aktualną jak na dostępne na polskim rynku wydawniczym pozycje traktujące na temat nałogu nikotynowego w sposób interdyscyplinarnego oraz specjalistyczny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z jej prezentacją…

Zespół uzależnienia od nikotyny – ujęcie interdyscyplinarne, książka Tadeusza Pietrasa i Andrzeja Witusika

Pierwsza na polskim rynku wydawniczym całościowa monografia poświęcona zespołowi uzależnienia od nikotyny. Palenie tytoniu jest obecnie najważniejszą przyczyną miażdżycy i jej powikłań oraz wielu nowotworów złośliwych. Walka z nałogiem palenia tytoniu powinna stanowić podstawowy cel profilaktyki zdrowotnej polskiego społeczeństwa. Monografia w sposób całościowy i wyczerpujący omawia wszystkie zagadnienia związane z patogenezą, objawami oraz leczeniem uzależnienia od nikotyny. Na uwagę zasługuje interdyscyplinarność ujęcia poruszanych w książce zagadnień, szeroki kontekst intelektualny omawianych problemów oraz ich istotne znaczenie dla szerokiego kręgu odbiorców, przede wszystkim lekarzy i psychologów, pedagogów, rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży. Publikacja będzie przydatna wszystkim osobom pracującym z pacjentami palącymi tytoń.

Książka dostępna w księgarni: www.continuo.wroclaw.pl/home?func=productPage&pid=74&cid=1&prid=0&wid=46

Spis treści: www.continuo.wroclaw.pl/uploads/images/21/Spis_tresci.pdf

Jeden komentarz

  1. Pingback: Ksiażka na temat uzależnienia od nikotyny dla specjalisty | Rzucanie palenia, jak rzucić palenie i skutecznie zwalczyć nałóg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *